Šios libanietiškos salotos greičiausiai yra pats populiariausias visų Vidurio Azijos šalių „mezze", t.y. užkandis. Originaliame klasikiniame recepte šioms salotoms naudojamos tam tikros kruopos, pasaulyje žinomos kaip „Bulgur". „Bulgur" gaminamos iš kviečių, vartojimui yra parduodamos nuvalytomis sėlenimis, taip pat "parboiled", t.y. apvirtos, o vėliau išdžiovintos. „Bulgur" dažnai painiojamas su kvietinėmis kruopomis - skaldytais kviečiais, kurie paprastai nebūna apvirti arba yra su sėlenėlėmis. Jei turite tikrojo „Bulgur", tai, manau, jau neabejotinai mokate paruošti šias nuostabias pasaulinio garso salotas, tačiau žinant, kad kol kas mūsų parduotuvėse šių kruopų nematyti, paruošime ne prastesnį užkandį iš kvietinių kruopų. Kitas salotų akcentas - didelis kiekis petražolių (originaliame recepte naudojamos itališkosios, plokščialapės). Jei petražoles pirksite turguje, pirkite iškart 5-7 pundelius. Egzistuoja daugybė „Tabbouleh" salotų receptų, tačiau 4 ingredientai yra privalomi ir charakterizuoja šias salotas - tai minėti „Bulgur" ir petražolės, daug šviežių mėtų ir dar daugiau citrinos sulčių. Taigi, salotos yra be galo sveikos, užtenka užmesti akį į ingredientų sąrašą: kviečiai turtingi baltymais, kalciu, fosforu, geležimi, natriu, nikotinine rūgštimi (tai vitaminas B3), vitaminais B1, B2, citrinos - vitaminu C, petražolės - vitaminais C, E, A, geležimi, chlorofilu, ši žolė žadina apetitą, stiprina imunitetą. Be to, „Tabbouleh" salotos atsparios laikui, dėl to gali tapti pamėgtu Jūsų užkandžiu darbe - pasiruoškite iš vakaro ir sudėkite į uždaromą indelį. Salotos pagal originalų receptą yra išreikštai rūgščios, tačiau rūgštumą galite reguliuoti pagal savo skonį. Sočios, žalios, vitaminingos ir stipriai išreikšto skonio - šios salotos pretenduoja tapti vienomis iš Jūsų mėgiamiausių.
Jums reikės:
- 150 g kvietinių kruopų;
- 100 g itališkųjų (plokščialapių) petražolių;
- 50 g šviežių mėtų;
- 75 ml šviežiai spaustų citrinos sulčių (galite reguliuoti rūgštumą rinkdamiesi 50-100 ml sulčių);
- ¼ šaukštelio asafetidos (kvapniosios ferulos);
- ¼ šaukštelio maltų juodųjų pipirų;
- 2 nedidelių agurkų;
- 1 didelio mėsingo pomidoro.
- 75 ml geros kokybės alyvuogių aliejaus;
- pundelio įvairių rūšių salotų lapų.
Patarimas:
- Daržovės ir žalumynai supjaustomi taip smulkiai, kad konkuruotų pagal dydį su kvietinėmis kruopomis.
Ruošimo eiga
Kvietines kruopas išplaukite, sudėkite į nedidelės talpos puodą, užpilkite verdančiu vandeniu (kad gerai apsemtų) ir užvirkite. Pavirkite 3-5 minutes, tuomet puodą nukaiskite, suvyniokite į vilnonę antklodę ir atidėkite pusvalandžiui. Petražoles ir mėtas nuplaukite, nupjaukite kotelius ir sukapokite taip smulkiai, kaip tik įmanoma. Smulkiais kubeliais supjaustykite agurkus ir pomidorą. Agurkų nenulupkite.
Puodą išvyniokite, kruopas sukrėskite į sietą ir gerai perplaukite po šaltu tekančiu vandeniu, siekiant nuplauti kruopų glitumą. Gerai nuvarvinkite. Kruopas suberkite į tankaus marlinio audinio atraižą ir gerai nuspauskite vandens perteklių - kruopos turi būti kaip įmanoma labiau sausos. Jei gerai perplovėte kruopas, jos marlėje neturėtų sulipti į gumulą. Tokiu būdu paruoštos kvietinės kruopos yra labai artimos originaliam „Bulgur". Kruopas suberkite į didelį salotoms maišyti skirtą dubenį, sukrėskite petražoles, mėtas, suberkite daržoves ir prieskonius. Pasūdykite, išmaišykite. Maišant supilkite citrinų sultis ir alyviuogių aliejų. Patiekite kaip įprasta Azijoje - plokščią indą išklokite salotų lapais, ant jų sukrėskite salotas, šalia padėkite dubenį smulkių tvirtų traškių įgaubtų salotų lapelių, kuriais semsite salotas, o šalia - mažą dubenėlį su sūdytomis citrinos sultimis, jei kartais kam nors vis dar pasirodytų trūkstant rūgštelės...
Išeiga: 4 porcijos.